Зміст / Зміст:
  • Генерація тексту навіщо вона потрібна?
  • Розмноження статей – що це?
  • Основні конструкції у генераторах
  • Які алгоритми використовуються для оцінки тексту
  • У чому відмінність шаблонів товарів та статей?
  • Як створити свій перший шаблон
  • Найчастіші помилки складання шаблонів та розмноження статей

Генерація тексту це процес, що дозволяє отримати з одного шаблону безліч інших текстів, що задовольняють задані умови. Показовим прикладом є будь-яка існуюча CMS (система керування контентом), така як Joomla, WordPress, OpenCart та інші. Як шаблон виступає деяка "статична" сторінка, куди підставляється існуюча інформація з бази даних. Наприклад, для картки товарів в інтернет-магазинах інформація – це опис, блоки, атрибути, опції тощо. У статейних же сайтах інформація це тексти статей, дані про публікацію, супутні блоки і так далі. Такий підхід дозволяє суттєво скоротити час на підтримку сайту.

Однак, лише цим прикладом створення тексту не обмежується. Цей процес включає також генерацію псевдоунікальних текстів. Але про все по порядку.

Генерація тексту навіщо вона потрібна?



Як ви напевно вже зрозуміли, сьогодні практично кожен сайт це продукт процесу генерації тексту. Однак, є області, де генерація мінімальна, наприклад, у статейних сайтів, де основний текст на сторінці кожної статті складений людиною і є унікальним (відносно унікальним). А є області, де без генерації основного тексту просто не обійтися, оскільки написання цікавих і дивовижних текстів для кожного випадку просто не виправдане (надто багато часу піде, а результат буде мінімальним). Такими прикладами є каталоги програм, інтернет-магазини, статейне просування та інше.

Просто уявіть, що у вас є 1000 товарів, які практично нічим не відрізняються один від одного, лише кількома параметрами. Написати 1000 унікальних статей просто неможливо. Будь-хто, хто хоч раз написав нормальну статтю, знає, що в середньому на неї може йти від години до нескінченності. Проста математика. Якщо в день писати 8 статей, кожна з яких займатиме не менше години разом з оформленням, вам знадобиться близько 125 днів. Більше третини року, які можна пустити на щось корисніше.

Однак, важливо розуміти, що генерація тексту має на увазі акуратність і вдумливе використання, оскільки пошукові системи не націлені на захаращення своєї видачі. Від того, як ви підійдете до процесу, залежатиме результат. Позиції сайту за запитами можуть піднятися, збільшитися трафік, поведінкові фактори покращитися і так далі. А може і навпаки призведе до застосування фільтрів з боку пошукових систем до АГС та іншого.

Надалі під генерацією тексту маємо на увазі саме створення основних текстів із одного шаблону.

Розмноження статей – що це?

Сьогодні існує понад 1 млрд сайтів. Просто вдумайтесь у цю цифру. І на кожному з них далеко не по одній сторінці. Всі ці сайти пошуковикам необхідно ранжувати в пошуковій видачі за такою самою кількістю запитів (порівняно по порядку). Завдання вкрай об'ємне. Тому враховується маса факторів, які постійно посилюються. Наприклад, з року в рік збільшується кількість необхідних посилань на сайт для отримання певного ТІЦ.

З цієї та деяких інших причин, у плані просування та генерації сторінок на сайті велику популярність набув процес "Розмноження статей", який за достатньої навички дозволяє отримати буквально за годину іншої сотні псевдоунікальних статей. Іншими словами, щодо унікальних статей з погляду пошукових систем, але схожих з погляду людини.

Що має на увазі під собою розмноження статей? Якщо говорити простими словами, то процес складається з кількох кроків:

  1. Складання звичайної статті
  2. Вставка спеціалізованих конструкцій, що дозволяють видозмінювати текст
  3. Вказує параметри для оцінки схожості та кількість необхідних статей
  4. Генерація

Ті, хто часто займаються розмноженням текстів, зазвичай відразу пишуть шаблони і використовують конструкції, що збереглися, з інших шаблонів. Однак, якщо ви тільки починаєте займатися генерацією, то вкрай не раджу відразу займатися шаблонами. Вам необхідно на практиці "помацати" цей процес. З часом, коли руку наб'єте, грамотно складений шаблон дозволить вам швидко отримати потрібну кількість статей, кожна з яких не буде схожа на іншу.

При цьому важливо розуміти, що у світі, де нормальне явище рерайт та дублікати в пошуковій видачі, розмноження статей процес цілком природний (це не погано і не добре, просто як є).

Також важливо розуміти, що розмноження статей не є панацеєю і цей процес варто використовувати акуратно. Крім того, самі статті мають бути читаними для людей. Але докладніше про помилки ближче до кінця статті.

Основні конструкції у генераторах

Багато програм або сайтів генератори представляють власний набір унікальних конструкцій, проте є основні конструкції, які зустрічаються найчастіше.

Їх усієї пари, розглянемо спочатку їх:

1. Синонімайз . Під цим терміном розуміють процес заміни слів на схожі за змістом або просто випадкову підстановку (чіткого критерію тут не існує). Сама конструкція являє собою фігурну дужку " { ", що відкриває, потім йдуть слова або речення розділені горизонтальною рисою " | ", а в кінці йде закриваюча фігурна дужка " } ".

Розглянемо наступний шаблон:

1. Вы получите этот товар вместе с { скидкой | подарком | акцией | 10%-й бонусной картой}

На виході виходитимуть випадково наступні рядки:

1. ...
2. Вы получите этот товар вместе с скидкой
3. Вы получите этот товар вместе с 10%-й бонусной картой
4. Вы получите этот товар вместе с подарком
5. Вы получите этот товар вместе с акцией
6. ...

Як бачите, використовуючи таку конструкцію для заміни слів чи речень, ви можете отримати несхожі один на одного тексти. Крім того, важливо знати, що такі конструкції так само можна застосовувати всередині один одного для економії місця, щоб не повторювати ті самі фрази, що відрізняються тільки одним словом.

Так як спочатку такі конструкції використовувалися для заміни слів за синонімами, то в багатьох програмах та сервісах синонімайзингу та розмноження є власні готові бази таких конструкцій. З цієї причини, ви в принципі можете відразу після встановлення програми отримати цілком унікальні тексти, хоч і які доведеться перевіряти вручну, оскільки автоматична заміна тексту часом призводить до створення "маячних" текстів.

2. Перестановка . Дана конструкція дозволяє перемішувати слова та фрази. Вона зустрічається практично у всіх програмах та сервісах генерації тексту, але її наявність не є обов'язковою. Перестановка дуже корисна у випадках, коли необхідно переставляти місцями речення чи описи чогось. Конструкція схожа, але з деякими відмінностями. Починається з прямокутної дужки " [ ", потім через горизонтальну межу " | " вказуються слова та фрази для перестановки, і в кінці йде закриваюча фігурна дужка " ] ". Важливе зауваження. Залежно від версій програм та сервісів, такі конструкції можуть бути трохи видозмінені, наприклад, додається можливість вказувати символи або слова, які будуть роздільниками, щоб їх не перераховувати.

Розглянемо приклад:

1. Эта программа позволяет [ просматривать видео, | прослушивать аудио, | вставлять комментарии,] редактировать подсветку

На виході у вас будуть наступні випадкові фрази:

1. ...
2. Эта программа позволяет просматривать видео, прослушивать аудио, вставлять комментарии, редактировать подсветку
3. Эта программа позволяет прослушивать аудио, вставлять комментарии, просматривать видео, редактировать подсветку
4. Эта программа позволяет просматривать видео, вставлять комментарии, прослушивать аудио, редактировать подсветку
5. ...

Як бачите, за допомогою цієї конструкції можна отримати відносно різні фрагменти тексту. Важливо розуміти, що перестановка тексту також впливає схожість текстів, хоча сенс у своїй найчастіше змінюється.

Тепер розглянемо деякі спеціалізовані конструкції:

1. Вставка . Коли у вас є якісь заготівлі або інформацію можна взяти з будь-якої бази даних, то їх можна використовувати за допомогою конструкцій вставки. Зазвичай, вставка є деяким спеціалізованим словом, праворуч і ліворуч від якого стоять дужки або їх комбінації. Наприклад, " [name] ", " {family} ", " [[nick]] " та інші. Формат залежить від програми, але зміст зазвичай однаковий.

Розглянемо приклад. Допустимо вам потрібно згенерувати тексти для користувачів:

1. Уважаемый [name], пожалуйста, подтвердите ваш заказ с номером [order_num]

На виході кожного користувача ви отримаєте тексти виду:

1. ...
2. Уважаемый Василий, пожалуйста, подтвердите ваш заказ с номером №123
3. Уважаемый Проськин, пожалуйста, подтвердите ваш заказ с номером №444
4. ...

Як ви, напевно, вже здогадалися, такі вставки особливо корисні за наявності великої кількості однотипних даних, таких як товари однієї категорії, програми в каталогах та інше.

2. Умовні функції . Це деякі спеціалізовані конструкції, які дозволяють логічно обчислити, який необхідно текст вставляти (або не вставляти). Наприклад, функції перевірки значень: одно, більше, менше тощо. Формат цих функцій є унікальним у кожному генераторі, тому їх неможливо перерахувати. Однак, вони дуже корисні у випадках, коли шаблон складений під різні області, що відрізняються. Тим не менш, такі функції трапляються досить рідко.

Які алгоритми використовуються для оцінки тексту

Для оцінки схожості тексту використовують багато алгоритмів. Але найбільш відомими з них є пряме порівняння та метод шинглів. Існують і інші, але зазвичай цих двох більш ніж достатньо більшості звичайних завдань.

1. Пряме порівняння . Як і з назви, йдеться у тому, наскільки тексти вийшли ідентичними. При цьому важливо розуміти, що якщо ви ставите слово спочатку тексту, це не зробить його унікальним. Оскільки решта буде повністю збігатися. Плюс цього методу полягає в простоті розуміння, а мінусом є те, що з погляду пошукових систем це слабкий показник. Наприклад, ви можете просто переставити фрагменти тексту і у вас вийде унікальна стаття, але пошуковик її сприйме не як унікальну.

2. Метод шинглів . Цей алгоритм є одним із методів оцінки тексту пошуковими системами. Він не є повноцінним, але й пошукові системи не прагнуть розкривати своїх алгоритмів, щоб зберегти видачу в нормальному стані. Проте цей метод часто застосовується для оцінки схожості тексту і дає вагомі результати.

Його суть полягає в тому, що задається кілька слів, що йдуть поспіль. Потім весь текст розбивається на фрагменти цієї кількості слів. При цьому зсув відбувається не на вказану кількість слів, а щоразу на одне слово. Отримані шингли шифруються певним чином економії місця. А згодом два тексти порівнюються саме за кількістю шинглів, а не за текстом. Такий підхід зводить нанівець перестановку фраз і речень у тексті, оскільки від того, що ви поміняли місцями дві пропозиції, шингли практично не зміняться.

Розглянемо текст.

1. Цена товара составляет Х с учетом акции.

Для прикладу візьмемо число слів, що дорівнює 3. У такому випадку будуть отримані шингли

1. Цена товара составляет
2. товара составляет Х
3. составляет Х с
4. Х с учетом
5. с учетом акции.

Тепер, якщо ви перенесете частину "З урахуванням акції", додайте слова і отримаєте "З урахуванням акції ціна супер товару складає всього X", така фраза все одно матиме відсоток схожості, оскільки деякі шингли все ж таки зустрічаються. При перевірці на прямий збіг ці дві пропозиції були б практично різними.

Важливо розуміти, що це простий приклад і що метод шинглів існує безліч варіацій. Чистка від стоп слів - неінформативні слова, такі як прийменники "в", "на" і таке інше. У слів забираються закінчення. Порядок слів у шінґлі може мати або не мати значення. Слова оцінюються разом із синонімами. І так далі.

Тому, при складанні тексту дуже важливо перефразувати речення, наповнювати їх нестандартними вставками та словами, додавати або навпаки прибирати абзаци з текстом, щоб розбавити шингли. Загалом робити текст різноманітним.

У чому відмінність шаблонів товарів та статей?

Якщо до статей пошукові системи застосовують досить високі вимоги, то описи товарів такі вимоги знижено. Причини прості. Товари здебільшого однакові у інтернет-магазинів конкурентів. Кількість товарів легко обчислюється у тисячах. Далеко не всім потрібні простирадла тексту, багато хто орієнтується за ціною та характеристиками. Самі описи товарів в принципі складно зробити дуже різними, згадуємо про початок статті, де я описував скільки б пішло часу на складанні 1000 статей на кожен товар.

Поблажки до описів товарів зазвичай такі:

  • Знижено критерій мінімальної кількості символів у тексті (за різними даними мінімум від 300 до 1000 символів, у статей сьогодні цей поріг 1500-2500)
  • Пошуковики легше відносяться до дублювання контенту (не тільки на різних сайтах, але і в рамках одного сайту, наприклад, схожі товари зі схожим описом)
  • Пошукові системи більше орієнтуються на інші показники та окремі дані, такі як ключові слова (виробники, характеристики, модель та інше)

Звичайно, це не означає, що при складанні шаблонів товарів не варто підходити до справи. Просто важливо розуміти, що складати шаблони для генерації текстів товарів легше і багато можна взяти з характеристик і метаданих самого товару.

Як створити свій перший шаблон

Насамперед, якщо ви створюєте шаблон для сайту чи інтернет-магазину, необхідно зробити його бекап. Шаблони написати ви завжди встигнете, а ось після експериментів відновити опис сотням товарів вельми непросте заняття. Наступне, що вам потрібно знати, якщо ви ще жодного разу не створювали шаблони, починайте з невеликих завдань або малих обсягів. Не варто братися одразу за всі товари на сайті. Вам спочатку потрібно побачити на власні очі як це виглядає і який виходить результат.

Тепер, після попереджень, перейдемо до невеликого алгоритму створення першого шаблону:

1. Відкриваєте пошукову систему, шукайте там описи схожих товарів та статей. На основі цих даних складаєте свою статтю, тільки хорошу і не схожу на дві краплі води на джерела.

2. Починаєте наповнювати текст спеціалізованими конструкціями, такими як синонімайз, перестановка, вставка, умовні функції (дивлячись які доступні).

3. Проводьте генерацію тексту.

4. Перевіряєте, наскільки тексти вийшли унікальними. Можна використовувати програми або сайти копірайту, яких достатньо в Інтернеті. Якщо ви використовуєте для перевірки програми та метод шинглу, то варто встановлювати кількість слів у районі 5-7, краще 5, але не завжди підходить.

5. Якщо відсоток схожості менше, ніж потрібно, повертаєтеся на крок 2 і знову переробляєте шаблон (доповнюєте його, змінюєте частини тощо). Якщо міряєте аналізаторами, то бажано щоб відсоток був не меншим за 80%. Якщо "на око", то намагайтеся дивитися у схожих магазинів у топі пошукової видачі наскільки у них описи товарів схожі. Останнє, звісно, перестав бути еталоном, оскільки пошукові системи формують пошукову видачу, проте хоч якийсь орієнтир.

6. Отримуєте готовий шаблон. Обов'язково його збережіть кудись.

Спочатку шаблони будуть створюватися не швидко, але коли руку наб'єте, на шаблони йтиме не так багато часу.

Найчастіші помилки складання шаблонів та розмноження статей

А тепер, вам варто дізнатися найчастіші помилки новачків при складанні шаблонів та розмноженні статей, щоб уникнути якнайбільше грабель:

  • Я зроблю універсальний шаблон на всі випадки в житті . Насправді таке може бути і результати можуть бути хорошими, але новачкам краще цим не займатися спочатку. Які тут підводні камінці. Перший. Шаблон виросте, і ви заплутаєтеся в конструкціях. Не дивіться на приклади, що були у статті. Зазвичай, шаблони є чимось схожим на хаос символів і одні конструкції. Другий. Якщо у вас зміниться потреба для частини текстів, вам доведеться або ще ускладнювати шаблон, або займатися копіюванням і переробкою цього універсального шаблону. Третій. Якщо у вас трохи досвіду, то легко можна не врахувати контекст і отримати на виході текст, що читається, але безглуздий. Загалом, на початкових етапах проблем буде значно більше.
  • А візьму я готову базу синонімів . Базу синонімів можна використати, але не бездумно. Усі такі тексти після генерації необхідно перевіряти на читання. "А у вас молочний продукт швидко йшов" – це не фраза з мультика про Карлсона.
  • Буду відразу складати шаблон . Цьому ще треба навчитися – бачити за шаблоном текст. Новачок вже до половини тексту почне плутатися і не розуміти, який він текст складає. У результаті шаблон доведеться не тільки доводити до потрібного відсотка схожості, але і робити з нього текст.
  • Напихаю-но я ключових фраз та інших примочок . Пам'ятайте, що розмножені тексти повинні відповідати нормам сео текстів. Від того, що статті вийшли унікальними, це означає, що такі статті нормально увійдуть у пошукову видачу. Тому слідкуйте так само і за іншими аспектами Сео. Наприклад, не переборщуйте з ключовиками, використовуйте непрямі входження та інше.
  • Про придумав щось ще, перегенерую я весь асортимент . Пам'ятайте, що часто змінюється текст, тим більше у величезних кількостях, це сигнал для пошукових систем. Крім того, якщо в шаблонах використовується синонімайз, то щоразу будуть підставлятися випадкові слова та фрази, що змінюватиме текст. Намагайтеся підходити до цього питання обдумано. Наприклад, якщо вам потрібно додати щось у кінець текстів, то подивіться чи немає можливості у вашому генераторі створити такий шаблон, який спочатку вставив би існуючий текст, а потім додав ваш задум. До таких змін у текстах пошукові системи ставляться набагато легше, оскільки мається на увазі, що будь-які описи можуть доповнюватися з часом (але не повністю видозміняться, особливо з використанням синонімів).
  • Про відразу після генерації за одним шаблоном, трафік різко піднявся, зроблю швиденько інші . Важливо розуміти, що процеси оцінки текстів та сайтів у пошукових систем є досить повільними. Тому цілком можливо, що підйом був пов'язаний із чимось іншим. Не поспішайте проганяти всі тексти відразу, особливо якщо ви не впевнені як шаблони. Спостерігайте за тим, що відбуватиметься. Також рекомендую за перших ознак зниження не намагатися відразу відкотити все назад. При зміні видачі на сайті може спостерігатися тимчасовий провал у трафіку.

Тепер, ви знаєте про генерацію тексту та розмноження статей більше, попереджені про низку проблемних місць та знаєте різні тонкощі.


Связанные товары